Váš košík je prázdný

Icon_header_basket

NikeFIT DRY - Udržuje v suchu a chladu

Nike Sphere Cool
Příjemně chladí. Struktura materiálu a střih oděvu vytvářejí mezi tělem a oděvem mezeru. Vzduch proudí dovnitř a v mezeře koluje. Proudí přes pot na pokožce a tím maximalizuje jeho vypařování a následně ochlazování těla.

Nike Sphere React Cool
Poskytuje 3D efekt. Struktura vláken je na počátku trainingu uzavřená. V momentě, kdy se tělo zahřeje a začne odpařovat pot, vlákno se rozestoupí a vytvoří mezírky, čímž umožní rychlejší odpaření podu a ochlazení. Při závěrečné fázi trainingu, kdy tělo začíná chladnout, struktura vláken se zatáhne a svaly tak neprostydnou.

Nike Sphere Macro React
Unikátní technologie, při zahřátí dojde k úplnému nadzvednutí chlopní, které jsou umístěny na zádech. (Místo, kde se kumuluje teplo), tím dojde k okamžitému ochlazení a intenzivnímu odpařování potu jak z povrchu těla tak látky. Když je tělo suché, chlopně si opět „sednou“ a uzavřou se. V podstatě lze říci, že si materiál sám reguluje intenzitu ventilace - ochlazování a odpařování, podle tělesné teploty.

Dri-FIT
Exkluzivní materiál firmy NIKE uzpůsobený pro odvádění vlhkosti. K odvádění vlhkosti (potu) z povrchu těla využívá jedinečné kombinace vodu odpuzujících (hydrofobních) a vodu přitahujících (hydrofilních) vrstev. Vlhkost, která se vytváří na povrchu těla, rychle prochází první vrstvou. Tato vrstva vlhkost neabsorbuje ani nezadržuje. Namísto toho funguje jako čerpadlo či sběrač a vlhkost předává do druhé vrstvy. Druhá vrstva vlhkost rozptyluje, rozprostírá ji po velké ploše, aby se tak rychle vypařila. Kromě výborných vlastností při odvádění vlhkosti se rovněž vyznačuje odolností vůči větru, pružností a stálostí. Je stoprocentně prodyšný.

Nike Sphere Dry
Udržuje sportovce v suchu, aniž by se oděv lepil na tělo. Struktura rubové strany materiálu odvádí pot z pokožky na povrch oděvu, kde se rychle vypařuje. Struktura rovněž drží povrch materiálu v určité vzdálenosti od pokožky, takže se nelepí na tělo. Střih udržuje vzduchovou mezeru mezi tělem a látkou.

Nike Sphere React Dry
Materiál obsahuje mikrovlákno, které odvadi pot na povrch materiálu, odkud se rychle odpařuje, navíc je struktura tkaniny tvořena 3D vrcholky, čímž je značně snížena přilnavost vlhké látky k pokožce a vlhkost se pak odpařuje mnohem snadněji.ovnitř a v mezeře koluje. Proudí přes pot na pokožce a tím maximalizuje jeho vypařování a následněochlazování těla.

 

NikeFIT THERMA - Udržuje v suchu a teple

Therma-FIT
Materiály Therma F.I.T. se vyznačují tepelně izolačními vlastnostmi bez pocitu “nabalenosti” během závodu či tréninku. Jemnou metodou tkaní mikroskopických vláken vzniká vícevrstvá struktura s malinkými izolačními mezírkami. Tato struktura nedovoluje chladu ani větru proniknout dovnitř, pára z potu ovšem snadno uniká ven. Materiál je velice lehký a díky pružnosti mikrovláken není objemný.

Nike Sphere Thermal
Zahřívá bez tlustých a těžkých vrstev. Struktura materiálu vytváří mezi tělem a oděvem mezeru. Štíhlý střih a přesný tvar oděvu pomáhá udržovat vzduch v této mezeře, kde se může výborně zahřívat tělesným teplem.

 

NikeFIT STORM - Udržuje v suchu a chrání před povětrnostními vlivy

Clima-FIT
Tento materiál je složen ze speciálních vrstev mikrovláken a ustavuje nový standard pro vodovzdorné a zároveň prodyšné tkaniny. Velice jemná mikrovlákna jsou těsně vměstnána do tkané struktury. Mezi nimi jsou ponechány minimální mezery, příliš malé na to, aby jimi prošla voda ve formě kapek či sněhu, ovšem dostatečně velké, aby jimi mohl unikat pot ve formě vodní páry. Díky mikrovláknité struktuře je materiál velice lehký, vodovzdorný, neomezuje pohyb a je vysoce prodyšný.

Storm-FIT 5
Vícevrstvé vysoce vodotěsné mikrovlákno, vytvořené pro extrémní povětrnostní vlivy. Chrání organismus před deštěm, sněhem a chladem, a zároveň dovoluje pokožce dýchat. Voděodolnost do vodního sloupce 5000 mm.

Storm-FIT 10
Vícevrstvé vysoce vodotěsné mikrovlákno, vytvořené pro extrémní povětrnostní vlivy. Chrání organismus před deštěm, sněhem a chladem, a zároveň dovoluje pokožce dýchat. Voděodolnost do vodního sloupce 10 000 mm.

Storm-FIT 20
Vícevrstvé vysoce vodotěsné mikrovlákno, vytvořené pro extrémní povětrnostní vlivy. Chrání organismus před deštěm, sněhem a chladem, a zároveň dovoluje pokožce dýchat. Voděodolnost do vodního sloupce 20 000 mm.

Nike Sphere Pro
Prodyšný, větru a vodě odolný materiál, který se nelepí na tělo. Reguluje vlhko a usnadňuje odpařování při zachování odolnosti proti vnějším vlivům. Vhodný do nepohody. Udrží v suchu a teple.

Nike Sphere React Pro
Prodyšný, větru a vodě odolný materiál, který se nelepí na tělo. Reguluje vlhko a usnadňuje odpařování při zachování odolnosti proti vnějším vlivům. Vhodný do nepohody. Udrží v suchu a teple.

 

 

Technologie bot

FLYWIRE

Velmi lehký a odolný svršek, který v sobě kombinuje vrstvu TPU a vrstvu dynamického textilu se systémem vláken Vectran s vysokou pevností v tahu pro lepší fixaci nohy. Tato technologie byla vyvinuta pro LOH 2008. Technologie Flywire je spojena s tkaničkami a poskytuje odlehčenou oporu ve střední části nohy. Technologie NIke Flywire sestává ze strategicky rozmístěných vláken, které fungují jako lana na visutém mostě a poskytují podporu přesně tam, kde je jí třeba. Tato pevná vlákna jsou vetkaná v minimalistickém svršku. Redukovaná váha vytváří nejlehčí Nike obuv. Látka tenká jako papír pokrývající povrch chodidla s Nike Flywire technologií připojenou k podešvi drží nohu na místě.

 

LUNARLON

Systém Lunarlon představuje měkké a přitom pružné pěnové jádro, zapouzdřené v podpůrné pěně. Umožňuje lehké a ultra-měkké odpružení, pružnou odezvu a podporu. V Nike inovovaná Lunarlon pěna je o 30% lehčí než tradiční pěna Phylon a dovoluje rovnoměrně rozložit sílu každého nárazu, a tím pomáhá redukovat bolestivá místa na chodidle.

 

Nike Articulated Integrated Traction

Unikátní třídílný design podrážky pomáhá hráči využít svého plného švihového potenciálu a lepší práci nohou. Přirozený pohyb od základního postoje po finiš. Oddělené části zajišťují jak stabilitu tak zvýšení výkonu, přesnost a konzistenci. Kloubové kanály také umožňují držet lépe rovnováhu při zachování stability. Konstrukce TPU podrážky poskytuje nepřetržitou trakci, která nahrazuje tradiční spajky bez ztráty přilnavosti.

 

FLYKNIT

Technologie Nike Flyknit byla inspirována názory běžců, kteří požadovali botu, jež nohu pohodlně (a prakticky nepostřehnutelně) obemkne – podobně jako ponožka. Společnost Nike sestavila týmy analytiků, technických odborníků a návrhářů a pustila se do čtyřleté práce, jejímž cílem bylo vytvořit technologii potřebnou k vyrobení tkaného svršku se statickými vlastnostmi zajišťujícími strukturu a odolnost. Dalšími úpravami se dosáhlo toho, že materiál v jedné vrstvě poskytuje optimální oporu, pružnost a prodyšnost. Výsledkem je lehounký, přiléhavý a prakticky bezešvý svršek. Svršek z tkaniny Flyknit obepne nohu a poskytne jí pocit přiléhavosti a pružnosti a kotníková manžeta chrání před nečistotami a minimalizuje rušivé vlivy.

 

NIKE SKIN

Zaručuje dokonalou stabilitu a fixaci chodidla a celkovou nízkou hmotnost boty. Krycí vrstvy s technologií NikeSkin jsou prodyšné a voděodolné a poskytují tak ochranu a pohodlí na hřišti.

 

NIKE FREE

Pružné drážky na podrážce inspirované designem Nike Free zlepšují pocit z kontaktu se zemí a umožňují přirozený pohyb. Nike Free nabízí ověřené výhody při tréninku běhu naboso. Nápad stojící za Nike Free je jednoduchý: Nechte své tělo samo fungovat tak, jak potřebuje, aby významně zvýšilo svůj výkon. Boty Nike Free vám přinesou svobodu, vaše prsty budou ohebné a zároveň přilnavé, spustí se přirozená reakce, kdy se začnou posilovat svaly, které v běžné obuvi zahálí. Posílením těchto svalů umožní sportovci dosáhnout menší výkonnostní výhody přidáním milimetrů při svislém přeskoku nebo odebráním milisekund závodního času a zároveň posiluje klíčové stabilizační svaly, které pomáhají předcházet zraněním. Podešve Nike Free mají lamely (hluboké drážky) a opačné/kontra pružné drážky, aby zvýšily flexi a extenzi v obou směrech. S lehkým, bezešvým svrškem na flexibilní podešvi, Nike Free boty spojují přírodní, zdravý pohyb naboso s ochranou tradiční obuvi.

 

ZOOM AIR jednotka

Pro lepší kontakt povrchem tenčí a více plochý systém tlumení, který užívá stlačeného vzduchu pro dynamické tlumení otřesů.

 

PHYLON

Materiál pro výrobu mezipodešví s výbornými tlumícími vlastnostmi. Je lehčí a odolnější než EVA (Etylen-vinyl acetát).

 

 BOA

Systém Boa poskytuje přizpůsobivé pohodlí díky hladkému a rovnoměrnému zavazování bez tlakových bodů. Jakmile je na místě, systém Boa zachová pevný střih. Na úpravu a snadné nazutí a vyzutí stačí jedna ruka. Systém zapínání BOA® v kombinaci s technologií Flywire poskytuje dynamickou, skvěle padnoucí oporu.